از صفحه مانیتور در ویندوز ۱۰ فیلمبرداری کنید!

فروردین 10, 1401
1 دقیقه خواندن

در اکثر کامپیوترها برای عکس گرفتن از صفحه نمایش یک دکمه تعبیه شده است که با فشار دادن آن به راحتی تصویر موردنظرتان را می توانید داشته باشید. اما اگر بخواهید از صفحه نمایش فیلم بگیرید باید چه کنید؟ مطمئنا فیلم برداری از صفحه نمایش برای ضبط بازی مورد علاقه تان، ویدئو آموزشی و یا تدریس مجازی نیاز خواهید داشت.

در این پست دو روش آسان برای فیلم برداری از صفحه نمایش در ویندوز 10 را قرار می دهیم که برای بتوانید از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

روش اول: با استفاده از برنامه Xbox داخلی ویندوز 10

ویندوز 10 در درون خود یک برنامه ضبط صفحه نمایش دارد که براحتی می توانید برای فیلم برداری بدون نصب هیچ گونه برنامه اضافی، استفاده کنید.

ابتدا کلیدهای WINDOWS و G را به صورت همزمان فشار دهید. در پنجره باز شده گزینه شروع ضبط فیلم کلیک کنید. در نوار بالا یک پیام آشکار می شود که از شما خواسته می شود ویزگی Gaming را فعال کنید.

بعد از اتمام فیلم برداری می توانید ویدئو ذخیره شده را از مسیر Videos/Captures بیابید.

روش دوم: استفاده از پاورپوینت

اگر برنامه مایکروسافت روی رایانه نصب دارید از پاورپوینت آن بجز برای ارائه تان میتوانید برای فیلم برداری از صفحه نمایش نیز استفاده نمایید.

برای اینکار لازم است ابتدا برنامه پاورپویت را باز کنید و سپس در زبانه بالای برنامه INSERT را انتخاب کنید و از آنجا به Screen Recording بروید.

مرحله بعد انتخاب قسمتی است که می خواهید فیلم ضبط کنید. برای اینکار ابزار Select Area انتخاب می کنید.

بعد از اتمام کار، دکمه Record را دوباره فشار بدهید. در نهایت ویدئوی شما به طور خودکار در اسلایدتان جایگذاری می شود و برای ذخیره آن می توانید FILE> SAVE AS را انتخاب کنید. اگر می خواهید فقط فیلم را ذخیره کنید و فیلمتان با اسلاید ذخیره نشود، روی فیلم درون اسلاید کلیک راست نمائید و سپس SAVE MEDIA AS را انتخاب و سپس پوشه مقصد و نام فیلم را وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.